Відбулась презентація рушника Херсонщини

Вчора, 19 травня, напередодні Всесвітнього дня вишиванки у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості відбулась презентація рушника Херсонщини. Цей рушник візьме участь у Всеукраїнській акції «Рушник єднання», яку організовує до 25-ї річниці Конституції та до 30-ї річниці Незалежності Асоціація земляцьких організацій областей та регіонів України.

Ще на початку року херсонцям було запропоновано взяти участь у цьому заході, від Ради земляцтв надійшов пакет з умовами проекту та полотном, на якому треба було вишити притаманний Херсонщині орнамент, повідомляє прес-служба облради.

За цю справу взялись знані в нашій області майстри-вишивальники Людмила та Ігор Сидоренки. За умовним розподілом на вишиваній карті України Херсонщина позначена зооморфним символом – півником, орнаментом з дубового та виноградного листя, калиновими гронами. Саме ці символи і використали майстри у своїй вишивці.

У вишиваній символіці півник – чоловічий символ, образ охоронця роду та рідного краю. Тож, для нашого прикордонного регіону це дуже актуально і символічно. Символічно і те, що цю роботу виконував майстер-чоловік Ігор Сидоренко.

Вишивання рушника тривало майже два з половиною місяці і майстри нас не підвели. Рушник вийшов чудовий! Напередодні Дня вишиванки вони вручили свою роботу директору обласного Центру народної творчості Володимиру Капелюшнику, який у свою чергу передасть його до Ради земляцтв у Києві. Рушник Херсонщини стане часточкою «Рушника єднання», який буде презентовано на всеукраїнському рівні на урочистих та святкових заходах до ювілейних дат нашої держави.