У Новій Каховці відбулась апаратна нарада

Сьогодні, 17 травня, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко провів щотижневу апаратну нараду зі своїми заступниками, секрктарем міськради, керуючим справами виконкому, керівниками структурних підрозділів відділів виконавчого комітету, старостами сіл, керівниками комунальних підприємств.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Розпочалася нарада з доповіді начальника Управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради, Олександра Бараніченка, старост сіл, які входять у склад міської об’єднаної громади та директорів КП “НК Екосервіс” Василя Нікуліна та КП “Шляхово-експлуатаційне управління” Анатолія Гуртового про наслідки недільного буревію та їх усунення.

Важливим і невідкладним для вирішення стало питання щодо виділення коштів з резервного фонду на ремонт аварійного будинку ОСББ за адресою просп. Перемоги, 1. Перший заступник міського голови Олег Тарабака доповів, що всі процесуальні моменти вирішенні і питання про виділення коштів буде винесене на наступну сесію Новокаховської міської ради.

Начальник УПСЗН Олена Стоянчук доповіла про новий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та певними організаційними труднощами, пов’язаними з цим. Призначати житлові субсидії з 1 травня будуть після надання нових заяв від громадян. Крім заяви, потрібно подати декларацію про доходи та витрати, договір найму (оренди) житла (за наявності), копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКП (за наявності). Збір пакету необхідних документів та заповнення заяви на 7 аркушах, вимагатимуть від громадян уважності, а від спеціалістів УПСЗН значного періоду часу для прийняття та опрацювання.

Володимир Коваленко звернувся до представників ЗМІ з проханням якомога ширше висвітлити змінений порядок надання житлових субсидій. А своїм заступникам, всім керівникам структурних підрозділів, комунальних підприємств, старостам сіл – забезпечити проведення роз’яснювальної роботи зі своїми співробітниками та населенням громади, аби ніхто з тих, хто потребує підтримки держави, не залишився без неї.

Перед першим заступником Олегом Тарабакою міський голова поставив завдання відпрацювати механізм повернення коштів за утримання пацієнтів Новокаховської лікарні, а саме – харчування, комунальні платежі, утримання лікарні, паливно-мастильні матеріали (все, що не входить до пакету НСЗУ, а лягає на плечі місцевого бюджету), які прибули з інших ОТГ та районів. Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська зауважила, що подібний механізм в деяких областях України вже відпрацьований, і цілком можливо застосувати його для нашої територіальної громади.

Також Олена Ходоровська доповіла про ситуацію з вакцинуванням проти COVID-19: “Почалася друга фаза вакцинації, щеплення проводяться і у вихідні дні. На сьогодні вакциною Pfizer зроблено 900 щеплень, AstraZeneca та CoronaVac – 1680. Мобільні бригади здійснювали вакцинацію людей похилого віку та осіб з інвалідністю 1-2 групи, котрі потребують стороннього догляду у закладах закритого типу. Для населення надходження вакцини очікується найближчим часом.

Наразі 56 осіб з короновірусною хворобою лікуються вдома. Також останні дні спостерігається сплеск звернень людей до ЦПМСД з симптомами застуди – з ранку в понеділок вже було 320 осіб”.

Як зауважив міський голова, велика проблема існує з наповненням бюджету громади в частині надходження ПДФО. Так, значна кількість підприємців не поспішають сплачувати податка за своїх найманих працівників, а це означає, що бюджет недоотримує значні кошти.

Також потребують перегляду тарифи на комунальні послуги та підхід до отримання від населення плати за водопостачання та водовідведення.

Володимир Коваленко зазначив: “Ми маємо змінити формат спілкування з платниками податків та одержувачами послуг від міських комунальних підприємств. В умовах нинішнього режиму суворої економії абсолютно немає змоги працювати як раніше”.