Відтепер не буде херсонського “коньяку” і “шампанського”

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про вдосконалення правової охорони географічних зазначень, який повинен забезпечити виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом ЄС.

В першу чергу цей закон торкнеться одного з найбільших виноробних підприємств України, яке розташоване на Херсонщині і носить назву “Дім марочних коньяків “Таврія”. На ньому випускаються чотири лінійки коньяків за класичною технологією: ТМ “Таврія”, “Георгіївський”, Jatone і ALeXX.

В прийнятому законі зазначається, що географічне зазначення –  це назва або позначення, котрі ідентифікують товар як такий, що походить з певної території, країни, регіону або місцевості і особлива якість, репутація та інші важливі характеристики, які значною мірою пов’язані із його географічним походженням.

Приклади зареєстрованих географічних зазначень – пармезан, фета, коньяк, шампанське.

Цей законопроект є частиною зобов’язань України у межах угоди про асоціацію. Він повинен забезпечити захист іноземних географічних зазначень та створити підстави для створення таких зазначень в Україні.

Нам залишається тільки чекати, які зміни відбудуться в назвах коньячних виробів не тільки Херсонщини, а й усієї України.

По матеріалам видання agroreview.com.

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial