Вишивана мапа України знову в картинній галерії Нової Каховки

“Україна моя вишивана» знову в Новій Каховці!!! Картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського разом з Музеєм історії міста приймає виставкову естафету вишитої мапи України.

22 березня на це свято зібралося чимало охочих помилуватися працею багатьох людей всієї України.  Це були майстрині-вишивальниці, місцеві поети, митці, працівники культури, викладачі і студенти приладобудівельного технікуму, постійні відвідувачі  картинної галереї.

Розпочалося свято спільним виконанням гімну України разом з хором української пісні Палацу культури, керівник Ніна Шевєлєва.

Була також презентована міні-виставка світлин про те, як вишивали карту на Херсонщині у листопаді-грудні 2017 році.

Мета акції “Україна моя вишивана” – об’єднати різні спільноти України для духовного процвітання Батьківщини у любові до спільного генетичного коду нації – української вишивки. І це вдалося здійснити!

На цьому все не закінчилося. Тепер карта мандрує по Вкраїні. На черзі Херсонщина – Нова Каховка. А далі – згідно маршруту. Оселиться карта на постійне зберігання в якомусь із музеїв України.


Лише три дні! У вівторок 26 березня ввечері карта поїде від нас далі презентуватися всім українцям.
Подяка Катерині Козловій, директору музичної школи №1, за музичне оздоблення свята.

Олена Михайленко, директор картинної галереї ім.А.Гавдзинського

Історія свторення мапи “Українамоя вишивана!” Акція започаткована 22 червня 2017 року в невеличкому селищі на Заході України Скалі-Подільській, Борщівського району Тернопільської області. Організатори і розробники карти Тетяна Дяківнич, Валентина Стефина, Ірина Харатін та інші. Її маршрут – всі області України. Побувала мапа і в Ризі по запрошенню Товариство підтримки України у Латвії. Долучилися до вишивки і депутати Верховної ради.

Загальна кількість учасників – 7206, що вишивали карту по всій Україні! 673980 покладених на полотно хрестиків – небайдужі люди об’єднувалися в одній меті – за мир та цілісність нашої України.

Презентували вишиту мапу 9 вересня 2018 р. на ХІ всеукраїнському фольклорно-мистецькому фестивалі «Борщівська вишиванка» м. Борщів. Комісією рекордів України було зареєстровано рекорд в номінації – найдовший маршрут вишитої карти України. довжина , якого -16983 км.

Поділіться цим:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial