Витрати на Офіс президента та зарплати держсектору зростуть, видатки на субсидії скоротять – проєкт Держбюджету

У 2021 році видатки на Офіс президента збільшаться ще аж на 39%. Про це свідчить проєкт закону щодо Держбюджету на наступний рік, пише “Obozrevatel”.

Зокрема, у Зеленського збільшать витрати на перельоти та поїздки, в посадовців апарату зростуть зарплати.

Скільки витратять?

У 2021-му році на обслуговування й забезпечення президента України, а також Офісу президента уряд збирається витратити справді рекордну цифру – 1 мільярд 266,8 мільйона гривень. Це становить приблизно 45 млн доларів. У таку суму витрати першої особи держави не обходилися жодного разу починаючи з 2014-го року.

Витрати на Офіс президента або Адміністрацію, як вона називалася раніше, росли з року в рік до 2018-го. Якщо ще у 2014-му вони становили 293,1 млн, вже у 2018-му – 1 млрд 63,9 млн. Далі витрати почали падати і у 2020-му сягнули 912,4 млн. Але вже наступного року українські платники податків витратять на президента на 354 млн більше.

Водночас витрати, наприклад, на освіту почали падати. Якщо у 2019-му на цю сферу згідно з бюджетом витратили 228 млрд 779 млн гривень,то на 2021-й передбачили лише 174 млрд. Також істотно недофінансовані інші галузі, як-от медицина або екологія.

Куди підуть гроші?

Судячи з даних бюджету, на 270 млн збільшуються загалом споживчі витрати, які будуть становити 1 млрд 187,8 млн грн. Туди входять витрати на проживання президента на держдачі в Конча-Заспі, куди він із сім’єю переїхав цього літа, а також на кортежі і перельоти. Цього року через коронавірус довгий час літати та їздити президенту було просто нікуди. Але це не означає, що гроші, закладені на 2020-й, вдалося заощадити. Адже в Державному управлінні справами їх могли перерозподілити й витратити на щось інше, наприклад на оновлення автопарку. Але чи використали їх у 2020-му і як саме – ми дізнаємося тільки в кінці бюджетного року.

Субсидії

Разом з тим, Кабінет міністрів України скоротив видатки на субсидії на 2021 рік. Про це йдеться у проєкті держбюджету, який був оприлюднений на офіційному сайті Верховної Ради України, повідомляє “Вголос”.

Відомо, що у держбюджеті на субсидії заклали суму 36,6 млрд грн, що на 6,9% менше, ніж в у 2020 році.

Зазначимо, що коли у квітні переглядали бюджет-2020, то витрати на пільги та субсидії ще тоді скоротили на 8,2 мільярда гривень.

Втім, видатки на освіту та медицину у проєкті Держбюджету планують підвищини. В Україні також зростуть видатки на зарплати з держсектору та пенсії.

Бізнес

У бюджеті не передбачили належного фінансування для розвитку бізнесу та економіки загалом. Про це пише “Україна Молода”.

Саме це упродовж кількох років могло б підняти рівень життя в Україні і державі не потрібно було б тратити мільярди на захист соціально незахищених верств населення. Адже за економічного розвитку таких було б менше.

“Бюджет передбачає фактично залізти в кишені українців через більшу інфляцію, через вищі ціни і через нижчий курс долара. Тому це бюджет проблеми, а не бюджет розвитку”, – переконаний економіст Кухта.