Міська влада закликає новокаховчан оновити державну символіку до Дня Незалежності

Виконавчий комітет Новокаховської ОТГ звернувся до суб’єктів господарювання, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності з проханням оновити державні прапори, аби не псувати зовнішній вигляд вулиць міста, інших населених пунктів громади та власний настрій при святкуванні та повсякденному житті.

Про це редакції Online НК повідомила керівник відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради Тетяна Малій.

Гортаючи щоденно лист календаря українці наближаються до найголовнішого свята держави – 30-річчя незалежності України. А 23 серпня країна святкує День Державного Прапора України, який є символом державотворення, національної єдності та прагнення свободи.

Із ВІКІПЕДІЯ: «Сучасний синьо-жовтий прапор був уперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини й Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор.

Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував усе більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати й у Наддніпрянській Україні.

У 1917—1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави. У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, у 1941 році — Української Держави. Надалі, за радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР каралося ув’язненням на два роки.

А 1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора нашої країни.»

Сьогодні, у час, коли українські воїни захищають рідну землю, виборюючи її суверенність та недоторканість на Сході України, саме Державний Прапор України є постійним супровідником бійців і на передовій, і в тилу. Волонтери й діти постійно передають військовим українські прапори з побажаннями скорішого повернення додому, словами підтримки й віри, створюють поробки для хлопців із символікою прапора України. Це додає наснаги, примножує силу духу й спонукає на мужню боротьбу за Україну та її народ.

Ми навчилися поважати себе й любити свою державу, ідентифікуватися серед інших як справжні українці, патріоти, а Державний Прапор України став незмінним символом української незалежності, свободи й великого майбутнього України як розвиненої європейської держави. Мешканці нашої територіальної громади та господарюючі суб’єкти, заклади яких знаходяться на території громади, використовують державний прапор для підкреслення свого громадянства, висловлення почуття гордості за належність до держави.

На багатьох будівлях Нової Каховки вивішено державні прапори, що свідчить про активну громадянську позицію та патріотизм, внутрішній стан душі людини. Але внаслідок дії погодних факторів частина прапорів з часом втрачає належний вигляд, їхні полотнища знебарвлюються або ж пошкоджуються.

Тож закликаємо оновити їх і заздалегідь дякуємо за співпрацю! З наступаючими великими святами!