Внесено зміни до порядку оплати послуги “муніціпальна няня”

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 897 внесені зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Про це Online НК повідомили у Новокаховському міському управлінні праці та соціального захисту населення Херсонської області.

Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:

  1. Компенсація послуги “муніципальна няня” надається отримувачам послуги “муніципальна няня” за умови зайнятості кожного з батьків, за винятком отримувачів послуги “муніципальна няня”, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги “муніципальна няня”, у яких одночасно народилося троє і більше дітей.
  2. Компенсація послуги “муніципальна няня” надається у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю I або II групи.
  3. Муніципальна няня, яка є фізичною особою – підприємцем, може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.
  4. Муніципальна няня, яка є юридичною особою, може забезпечувати здійснення догляду одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею.
  5. Уточнено вимоги до оформлення договору:
  • Уточнено коди діяльності фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які можуть надавати цю послугу;
  • розмір компенсації послуги не може бути більше вартості послуги «муніципальна няня», оплаченої отримувачем цієї послуги;
  • з 01.01.2021 компенсація послуги “муніципальна няня” на дітей з інвалідністю та дітей, хворих на тяжкі захворювання, виплачується у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, але не більше від вартості послуги “муніципальна няня”, сплаченої отримувачем послуги “муніципальна няня”

Протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документів, передбачених оновленим Порядком.

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Для отримання детальної інформації щодо компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” звертайтесь, будь ласка, до УПСЗН за телефоном 5-48-55.