Володимир Коваленко: ми повинні мати бюджет розвитку, а не проїдання

Саме таку заяву зробив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко вчора, 19 липня, під час щотижневої апаратної наради зі своїми заступниками, керівниками комунальних підприємств, начальниками управлінь і відділів міської ради та виконавчого комітету.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Він зазначив, що землі на території громади мають бути джерелом наповнення бюджету у вигляді податків та орендної плати, натомість з об’єднанням населених пунктів дохідна частина бюджету не поповнюється за цими статтями, як це було заплановано.

Юрій Гречка, начальник відділу земельних відносин та комунального майна управління містобудування та архітектури отримав доручення продовжити роботу щодо оцінки та інвентаризації землі за межами населених пунктів Новокаховської громади, та постійно проводити роботу з боржниками стосовно сплати земельного податку та орендної плати.
Також, міський голова зауважив, що необхідно посилити заходи щодо збільшення бюджетних надходжень за рахунок легалізації робочих місць.

Як і раніше, відкритим залишається питання оплати населенням послуг за водопостачання та водовідведення. Керівництво КП “Міський водоканал” отримало доручення постійно вести аналітичну роботу та проводити заходи щодо стягнення заборгованості за надані послуги. Також, у зв’язку з тим, що Таврійська територіальна громада нині повністю відокремлена, необхідно активізувати роботу стосовно передачі мережі каналізації м. Таврійськ, згідно рішення Новокаховської міської ради.

Велику увагу Володимир Коваленко приділив питанню впорядкування території Новокаховської громади, а саме – покос трави навколо підприємств та організацій, приватних садиб на території всіх населених пунктів територіальної громади, узбіччях доріг тощо. Міський голова зауважив, що працівники КП “Екосервіс” працюють практично без вихідних, кілька людей отримали тепловий удар через аномальну спеку, однак і цих зусиль замало, щоб привести територію населених пунктів до охайного стану. У зв’язку з цим він доручив уповноваженим особам посилити роботу з власниками земельних ділянок та активно складати адміністративні протоколи на тих, хто не дотримується правил благоустрою території.

Старостам сіл Новокаховської громади було доручено тримати на контролі питання забезпечення населення водою та організувати роботу щодо виділення землі під кладовища та під ТПВ.

Володимир Коваленко зауважив, що в зонах відпочинку жителів Новокаховської громади необхідно навести порядок. Зокрема, мова йшла про “Солов’їний гай” – одне з найулюбленіших місць відпочинку недалеко від селища Козацьке.

“Зараз, у зв’язку із хворобою орендаря, це місце знаходиться у занедбаному стані – люди продовжують приходити туди відпочивати, натомість прибирати там нікому. Необхідно навести лад і організувати вивіз сміття звідти” – зазначив міський голова.

Олена Ходорковська доповіла інформацію про перебіг вакцинації прти COVID-19. На сьогоднішній день в Новокаховській територіальній громаді провакцинована 7491 особа, цими вихідними в центрі вакцинації, що знаходиться в приміщенні поліклініки, було провакциновано 180 осіб. Нині 90% медпрацівників первинної ланки вже провакциновані. На даний момент в наявності є 354 дози вакцини Pfizer та 293 дози вакцини CoronaVac. Днями очікується вакцина AstraZeneca для проведення повторної вакцинації.

В свою чергу міський голова дав доручення відповідальним особам організувати роботи щодо :
– ліквідації внутрішніх сантехнічних недоліків в амбулаторії смт Козацьке;
– переобладнання туалету для людей з обмеженими можливостями в селищі
Веселе.

Також, напередодні осінньо-зимового періоду, коли очікується нова хвиля епідемії, необхідно посилити роботу щодо підготовки приймального відділення для роботи з прийому хворих на COVID-19.