Вступ до НАТО: Україна отримає оновлений пакет Цілей партнерства

Україна першою серед держав-партнерів НАТО отримає оновлений пакет Цілей партнерства. Він містить завдання і заходи на період до 2025 року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони за результатами засідання Комітету з партнерства та колективної безпеки НАТО, яке відбулося 28 травня в комбінованому форматі — в залі засідань штаб-квартири Альянсу та онлайн.

За даними оборонного відомства, у документі вказані сили та засоби, які Україна готує для участі у програмі “Партнерство заради миру”, операціях та місіях Альянсу. Пакет Цілей партнерства включає також завдання з реформування сектору оборони й безпеки, насамперед — проєкти та заходи оборонної реформи.

“Делегації України та Альянсу підтримали запропонований документ та домовились перейти до наступного етапу його узгодження — направлення на розгляд Північноатлантичної ради”, — зазначили в Міноборони.

Представники країн-членів НАТО, а також помічник генерального секретаря НАТО з питань операцій Джон Манза відзначили прогрес України у реформуванні оборонного сектору та виконанні Цілей партнерства попереднього періоду.

“Ми продовжимо надавати допомогу Україні у здійсненні необхідних реформ та розвитку спроможностей сил безпеки та оборони”, — сказав Манза.