Виповнилось 30 років з дня проголошення Декларації про державний суверенітет України

Сьогодні, 16 липня, виповнюється 30 років з того дня, коли у 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України, яка передбачає верховенство, самостійність, повноту й неподільність влади в межах території України, повідомляє Online Нова Каховка.

З того моменту Україна проголошувалась незалежною державою у зовнішніх відносинах. Документ став важливим кроком українського народу на шляху до самостійного політичного й економічного розвитку.

Жодних дискримінаційних обмежень щодо культури, мов чи якихось інших гуманітарних потреб Декларацією висунуто не було, а народом України визначалися громадяни всіх національностей.

Крім того, всім національним групам, які проживали на території України, гарантувалося право на вільний національно-культурний розвиток.

Визнавався обов’язок державних органів влади забезпечувати національно-культурне відродження Українського народу, запровадження та функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя.

Базові положення Декларації стали основою законодавчих актів державного значення – Конституції та законів України. Було розпочато сучасний конституційний процес.

Ухвалення цього документа стало ключовим кроком для відновлення історичної справедливості, відродження української державності як втілення ідеї соборності українського народу та його земель.

Це стало початком, своєрідною точкою відліку відновлення державної незалежності України загалом.

Документ створив правові передумови для ухвалення 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України.