Як статус “пам’ятки архітектури” в Новій Каховці ускладнив життя мешканцям старого міста

На розгляд 63-ої сесії Новокаховської міської ради, яка відбулася 27 червня, виносився проект рішення «Про затвердження Положення щодо збереження монументально-декоративного оздоблення (орнаментальних панно) на будівлях і спорудах, розташованих в межах історичного ареалу міста Нова Каховка». 

За роз’ясненням цього рішення кореспондент Online Нова Каховка звернувся до головного архітектора міста Максима Боровинського, який доповідав депутатам цей проект на засіданнях постійних комісій.

Він пояснив, що депутатів стурбували звернення мешканців старої частини міста щодо фактичної неможливості, особливо для старих та малозабезпечених людей, отримати дозволи на проведення реконструкції своїх будинків. А те, що всі вони потребують заміни вікон, утеплення стін та ремонт дахів, не кажучі вже про заміну інженерних мереж, розуміють всі. Але на заваді цьому став статус «нерухомої пам’ятки України місцевого значення «Забудова історичного центру міста Нова Каховка», який потребує виконання низки дозвільних процедур на обласному рівні та виконання робіт за проектами та й ще ліцензованими підприємствами!

Ось з цим і вирішили більш ретельно розібратися депутати міської ради, перш ніж приймати своє рішення щодо «Положення щодо збереження монументально-декоративного оздоблення (орнаментальних панно) на будівлях і спорудах, розташованих в межах історичного ареалу міста Нова Каховка».

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial