Питання, які обговорювали голови ОСББ та ЖБК на зібранні у Новокаховському міськвиконкомі

12 березня у великій залі Новокаховського міськвиконкому відбулися чергові збори голів правлінь ОСББ та ЖБК, на яких обговорювалися важливі питання та новини у сфері діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в сучасних умовах.

Про це редакції Online Нова Каховка повідомили у відділі комунального господарства Новокаховського міськвиконкому.

Серед основних на зборах розглядались наступні питання:

1. Положення про Револьверний фонд. Умови отримання позики. 
Голова Громадської спілки «Координаційна рада ОСББ та ЖБК м. Нова Каховка» Рашевська О.О. повідомила про створення Револьверного фонду для надання грошової позики на впровадження енергоефективних заходів, проведення поточних та капітальних ремонтів житлового фонду ОСББ і ЖБК. Фінансова допомога на безповоротній основі у розмірі 500,0 тис. грн. надана фонду з міського бюджету на підставі підписаного договору та рішення Новокаховської міської ради №1822. Порядок надання та повернення позики обсягом до 75 тис. грн., передбачений Положенням Револьверного фонду, був роз’яснений присутнім та надані відповіді на питання зацікавлених осіб.

2. Діяльність Громадської спілки ОСББ у м. Каховка. 
У м. Каховка ефективно працює створений Револьверний фонд, який за півтора року вже надав 33 позики своїм ОСББ для цільового використання. Досвідом роботи ГС у м. Каховка поділилась голова спілки Лілія Мартиненко.

3. Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Реалізація проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою ПРООН в Україні надаватиме підтримку у створенні нових та зміцненні потенціалу існуючих ОСББ та впровадженні енергоефективних заходів ОСББ. Запрошений на збори координатор ПРООН в Україні Есма Умерова провела інформаційнум сесію про можливості проекту, та, зокрема, про створення Фонду енергоефективності для надання грантів лише для ОСББ, зареєстрованих у Фонді. Порядок проведення реєстації (за ел. посиланням) наданий голові Новокаховсьої ГС ОСББ та ЖБК Рашевській О.О. для поширення зацікавленим особам. В подальшому консультації з питань взаємодії з Фондом будуть проводитись для цільової зареєстрованої аудиторії.

4. Зміни в законодавстві щодо надання субсидій. 
Головний спеціаліст відділу грошових призначень УПСЗН Жувага О.О. надала роз’яснення про нову модель призначення субсидій, зокрема про їх монетизацію за лютий 2019 року, які будуть перераховані Пенсійному фонду для непрацюючих громадян та на рахунки Ощадбанку для інших субсидіантів. На зборах була присутня представник відділення Ощадбанку, яка пояснила рух надходження та отримання субсидій та необхідне оформлення документів при цьому.

5. Комерційний облік комунальних послуг, укладання договорів на отримання комунальних послуг. 
Про види договорів, їх особливості та необхідність їх укладання з надавачами послуг нагадала начальник відділу комунального господарства Кіпрушева Г.Я. Докладно зупинився на важливості даного питання начальник Новокаховського міжрегіонального управління АТ «Херсонгаз» Стоян О.І. На додаткові питання про комерційний облік води відповіла начальник абонентського відділу КП«Міський водоканал» Рашевська О.О.

6. Проведення в місті Нова Каховка щорічної акції “За чисте довкілля”
До відома всіх присутніх була доведена інформація про проведення в місті Нова Каховка щорічної акції “За чисте довкілля” та в рамках проведення акції 20 квітня 2019 року Дня благоустрою територій населених пунктів. Акція триватиме з 11 березня до 06 травня поточного року і передбачає виконання заходів із впорядкування дитячих та спортивних майданчиків, висаджування зелених насаджень та приведення прибудинкових територій до належного санітарного стану.

 

Поділіться цим:
Google-реклама:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial