Які послуги надає Новокаховський територіальний центр соціального обслуговування

Робота колектива Новокаховського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що на Херсонщині, спрямована на те, щоб кожна людина, яка потребує тієї чи іншої допомоги могла як найкраще адаптуватися у житті, повідомляє Online НК.

Громадяни, які обслуговуються відділеннями, це люди самотні, літні, з ослабленим здоров’ям, обмеженою руховою активністю.

З метою надання допомоги в обслуговуванні громадянам, які мають потребу у допомозі в соціальній адаптації, мають часткове порушення у руховій активності та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі, організації їх дозвілля і відпочинку функціонує одне із відділень територіального центру –відділення денного перебування, яке розташоване за адресою: вул. Історична, 52.

Відділення денного перебування – одне із найактивніших відділень, яке забезпечує надання послуг, організацію приміщення для щоденного відпочинку не менш як 30 громадянам похилого віку, особам з інвалідністю. Окрім того, враховуючи зацікавленість та активність зазначеної категорії громадян, працівниками відділення постійно підтримується тісний зв’язок із закладами культури для організації святкових заходів з нагоди свят та видатних подій. Щоденно відбуваються індивідуальні та групові заняття з оздоровчої фізкультури, засідання клубів за інтересами.

Станом на 25 вересня 2020 року на обліку у відділенні денного перебування перебуває 201 особа. Сестрою медичною з оздоровчої фізкультури щоденно протягом тижня для п’яти «Груп здоров’я» проводяться заняття з фізичної культури з індивідуальним підбором вправ, враховуючи вік громадян похилого віку. Кількість осіб, які відвідують одну «Групу здоров’я» – 10-15 чоловік.

Завідувачем відділення проводяться індивідуальні бесіди, надаються консультації, організовуються «Круглі столи» для обговорення подій, що відбуваються навколо. Крім того при відділенні денного перебування функціонує ансамбль за інтересами «Хор на лавочках», учасниками якого є близько 30 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Учасники ансамблю постійно беруть участь у заходах, які організовуються при відділенні денного перебування.

Також отримувачам соціальних послуг надаються послуги перукаря, є можливість скористатися бібліотекою.

Для підтримки здоров’я людей похилого віку та громадян, які мають інвалідність, проводяться оздоровчі заходи: профілактика захворювань кістково-м’язової системи за допомогою дошки Євмінова; заняття в тренажерному залі з настільного тенісу. Отримувачі соціальних послуг мають можливість займатися на тренажерах: біговій доріжці, використовувати спортивний інвентар Перед початком оздоровчих заходів всім отримувачам послуг вимірюється артеріальний тиск.

З відповідальністю, турботою, добротою, повагою до кожного відвідувача, створюючи їм домашній затишок, працює колектив відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).