Якою запам’ятали Катю Статнік у рідній школі на Херсонщині

Відлуння катастрофи, в яку в Ірані потрапив український «Боїнг», долетіло й до Херсонщини. Серед членів екіпажу, який разом із пасажирами загинув в авіатрощі, була уродженка Нової Каховки Катя Статнік. Кореспондент «Нового дня» побував у школі, де навчалася дівчина.

Синьо-жовтий прапор із чорною стрічкою — на вході, і така ж — на портреті усміхненої красуні. Його щойно поставили у шкільному холі. Поряд запалена лампадка і чотири червоні гвоздики… Катя всього два тижні не дожила до свого 28-го дня народження. Її забрало небо, яке вона, як і свою цікаву роботу, любила до нестями. «Наша стюардеса, наша розумниця!» — пишалися вчителі. Карооку, довгокосу дівчину дуже добре пам’ятають у Новокаховській спеціалізованої школі № 8, попри те, що  Катерина Статнік її закінчила ще у 2009-му. Адміністрація школи зізнається: загибель дівчини, про яку тут дізналися з соцмереж, стала справжнім шоком для педколективу.

— В Інстаграм я підписана на  випускників із паралельного класу Каті. Ті списалися з її однокласниками, почувши про літак, який впав у Тегерані. Ми не хотіли в це вірити, але з’ясувалося, що в тому літаку таки була вона, наша Катя… Дуже важко усвідомити, що дитини, яку ми вчили, більше немає, — розповідає заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 8 Лариса Квітка.

Катерина — одна з найкращих випускниць навчального закладу. Школа спеціалізується на поглибленому вивченні англійської мови. Крім неї, дівчина досконало володіла французькою. Ще зі школи любила подорожі, особливо походи до Криму. І мріяла, дуже мріяла побачити світ. Тому те, що після закінчення Київського університету бізнесу і права вона обрала професію бортпровідниці, педагогів не здивувало. Улюбленим предметом Катерини була історія. Вчителька і друг сім’ї загиблої Ірина Карюхіна з гордістю розповідає, яку сильну курсову, присвячену ветерану Другої світової війни і колишньому директору школи, написала її учениця. Робота зберігається в шкільному музеї.

Катерина дуже любила фотографуватися, бо й камера її любила. У своєму акаунті в Інстаграм дівчина завжди виставляла світлини з тих країн, де бувала, писала «люблю свою роботу». За кордон інколи возила маму.

— Катя народилася у робітничій родині. Свого часу батьки працювали на новокаховському заводі «Сокіл». І дівчина, досягнувши успіху, за кожної можливості прагнула віддячити їм за те, що тяжко працювали, аби вивчити її з сестрами. Остання подорож Каті, куди вона взяла маму, була до Ізраїлю, — розповіла Ірина Карюхіна.

Зараз родина Статнік мешкає в Новій Маячці. З Нової Каховки виїхала через хворобу бабусі Каті, яка вже старенька. Через свою незвичайну роботу вдома дівчина бувала дуже рідко. Жила в Києві. Але відстань не заважала їй спілкуватися з рідними. Перед польотом, після нього і, бувало, з-за кордону, Катя телефонувала мамі. Коли розбився літак, ЗМІ облетіла новина, що нібито саме бортпровідниця Катя Статнік за мить до трагедії встигла додзвонитися рідним і сказати, що «Боїнг» обстріляли. Але це виявилося фейком, розповіла телефоном сестра загиблої.

— За декілька годин до трагедії, на Різдво, ми з нею списувалися через соцмережі. Тоді Катя була ще на землі, в Тегерані. Обговорювали плани, що робитимемо, коли вона повернеться. З літака вона не телефонувала. Про те, що в Ірані впав «Боїнг», ми дізналися з ранкових новин. Зателефонували хлопцю Каті, котрий теж працює у МАУ, він пілот, але на другому рейсі. Хлопець підтвердив, що сталося непоправне. По обіді з нами зв’язалися з МАУ. Знаєте, ми думаємо, що все це сталося в лічені секунди і Катя не відчула болю…, — захлинаючись від сліз, розповідає Ольга, сестра загиблої.

Літати, за словами сестри, Катя не боялася. Завжди переконувала рідних, що в них найкваліфікованіші пілоти, яким довіряє своє життя.

На момент перебування журналістів у школі і телефонного спілкування із сестрою Каті її мама вже відбула до Києва. Туди викликали родичів всіх загиблих в авіатрощі. Коли ховатимуть Катерину, її рідні та близькі поки не знають. Попереду — низка експертиз, зокрема, ДНК. Тіла загиблих ще в Ірані, і коли їх передадуть Україні, невідомо.

Марина САВЧЕНКО

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial