Юні туристи доторкнулись до “кам’яних вишиванок” Нової Каховки

Куратор гуртків Будинку Дитячої Творчості Нової Каховки Таміла Здорова разом з екскурсоводом музею історії міста Наталією Ільницькою провели для школярів гуртків «Юні туристи-краєзнавці», «Козацько-лицарський гарт» та «Основи науково-дослідницької діяльності» екскурсію-квест по «кам’яним вишиванкам» міста.

Таким чином діти поєднали приємне з корисним: і прогулялися на свіжому повітрі, і наочно побачили й відчули вишиванки «на дотик», повiдомляє Online НК. А милуватися, звісно було чим, адже на вишиванках закарбовані різноманітні символи, більшість яких відсилає уважного глядача до початку створення Нової Каховки.

«Григорій Довженко, коли приїхав до нас, використовував власні заготовлені ескізи, за допомогою яких він відтворював задумане в камені», – розповідає екскурсовод Наталія Ільницька.

Деякі, вже дорослі, жителі міста навіть думають що Григорій та Олександр Довженки брати. Але ця інформація не відповідає дійсності, стверджує Тетяна Здорова. Вони були знайомі та товаришували певний час. Григорій Довженко виготовляв декорації для фільмів Олександра Довженка, а у деяких з них навіть встиг знятися в коротеньких епізодичних ролях.

«Справа в тому що у нас історію викладають так би мовити, шматочками, а це те, що можна відчути, те, до чого можна доторкнутися руками», – переконує в користі таких заходів Таміла Здорова.

І додає, що вже завтра на дітей чекає не менш цікава та пізнавальна екскурсія про різноманітну флору міста.

Запрошуємо, і вас, шановні читачі помилуватися осінньою красою міста та унікальним рідним арт-об’єктом – «вишиванками».