З 5 серпня у Херсоні приймають іспити на отримання сертифікату на рівень володіння державною мовою

З 5 серпня 2021 року на базі Херсонського регіонального центру підвищення кваліфікації працює пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.

Інформацію про це розміщено на офіційному сайті Херсонської обласної державної адміністрації, повідомляє Online Нова Каховка.

Усім, хто бажає отримати державний сертифікат, для проходження іспиту потрібно зареєструватися на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови за посиланням.

Це потрібно для того щоб не тільки виконати норми Закону, а й оцінити рівень володіння державною мовою.

Адже 16 липня 2021 року набрали чинності частини друга та третя статей 7 та 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якими особи, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття у тому числі вакантних посад державної служби, мають подавати серед інших документів державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Для отримання такого сертифіката особам потрібно скласти іспит із двох частин – письмової та усної. Рівень володіння державною мовою визначається на основі підрахунку балів за результатами проходження вказаних етапів та перетворення їх у відсотки від 0% до 100%.

Державний сертифікат вільного володіння першого ступеня отримує – особа, яка набрала 70%+1 бал від загальної кількості балів, другого ступеня 80%+1.