На початку лютого від роботи відсторонять всіх комунальників Новокаховської МТГ, які не матимуть бодай однієї дози вакцини від COVID-19

Новий перелік професій, представники яких мають пройти обов’язкову вакцинацію від COVID-19, набуде чинності 31 січня. Раніше повідомлялося, що медики, комунальники та чиновники на місцях мають отримати щеплення до 20 січня.

Інформація про це розміщена на сайті Міністерство охорони здоров’я, повідомляє Online НК.

Список обов’язкових для вакцинації професій розширено представниками:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Працівники, які не отримають щонайменше одну дозу до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Вимога не стосується тих, хто має підтверджений медичний відвід.

У МОЗ повідомили, коли набуде чинності новий список обов'язкових для COVID-вакцинації професій

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що на сьогодні в світі фіксується зростання кількості випадків інфікування штамом «Омікрон». При зараженні цим штамом ризик госпіталізації нижчий на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, і на 81% для тих, хто отримав три дози.

«Але кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, що може створити істотне навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 обов’язкова», — додав він.