З такими темпами захворюваності на COVID Херсонщина із «зеленої» зони може одразу потрапити у «червону»

За останню добу в Україні зафіксовано 6 754 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, а на Херсонщині кількість інфікованих сягає 304 випадків за добу.

Масковий режим, вакцинація, забезпеченість лікарень киснем, робота закладів освіти та COVID-патрулів, статистика по захворюваності на COVID – 19 – з цього розпочалося традиційне засідання селекторної наради з обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області. Про це повідомляє прес-служба Херсонської обласної ради.

До участі у нараді долучився й голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

Перш за все, відзначимо, що минулого тижня в Україні виявлена найбільша кількість нових хворих на COVID – 19 за останні чотири місяці.

За словами в.о. директора Департаменту здоров’я ОДА Галини Кучер, є можливість переходу нашої області з «зеленої» зони одразу у «червону». Адже у першій декаді жовтня прогнозується щоденне виявлення хворих на коронавірус до 350-450 осіб.

Обговорюючи питання організації «протиковідних заходів», очільник обласної ради звернувся до голів територіальних громад:

«Ви відповідальні за ті лікарні, які розташовані на вашій території. Якщо є осередок COVID-19: захворів 1, то на наступний день – це вже і 10, 20, 30 і навіть 100 хворих людей в одному населеному пункті. А масковий режим взагалі відійшов в архаїзм».

Зокрема, в контексті маскового режиму він акцентував увагу на доповнених змінах до постанови КМУ: «В них чітко прописано механізм застосування маскового режиму, соціальної дистанції і навіть ті, хто вакциновані двічі, в місцях скупчення людей повинні носити маски».

Разом з тим, Олександр Самойленко наголосив на продовженні роботи COVID – патрулів.

«У разі переходу у червону зону в постанові КМУ прописано, що це не припиняє роботу шкільних закладів за наявності того, що 80% вчителів будуть щеплені. Вакцини в області більше, ніж достатньо. Спасіння жителів громад у руках голів ТГ. Прошу дуже відповідально до цього ставитись», – підкреслив Олександр Самойленко.