У Новокаховській ОТГ в автоматичному режимі призначені житлові субсидії майже 4000 домогосподаствам

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради інформує, що з травня 2021 р. в автоматичному режимі, тобто без звернення громадян призначено субсидій на новий період 3883 домогосподаствам, повідомляє Online НК.

Положенням про порядок призначення житлових субсидії визначена категорія сімей, яким призначення житлових субсидій на новий термін проводиться лише за новим зверненням. Це домогосподарства, які в минулий опалювальний сезон отримували допомогу в безготівковій формі через АТ «Ощадбанк», внутрішньо-переміщеним особам, орендарям житла та сім’ям, яким субсидія призначалась не на всіх зареєстрованих осіб.

З травня 2021 з новими заявами на призначення субсидій вже звернулось 1541 громадян, з яких розраховано 1516.

Але не всім громадянам призначено допомогу. Всього з травня було відмовлено в субсидії 617 домогосподарствам.

Причинами відмови в призначенні, здебільшого, являються відсутність доходів та сплати єдиного страхового внеску у працездатних членів сім’ї, а також наявність заборгованості за спожиті комунальні послуги.

Враховуючи наближення зимового періоду та збільшення витрат кожної сім’ї на комунальні послуги, просимо дуже відповідально ставитися до своєчасної сплати за спожиті послуги, щоб і надалі отримувати державну допомогу у вигляді житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що до 30 вересня 2021 р. ще є можливість надати заяву, і тоді субсидія буде розрахована з травня 2021 р.

З метою забезпечення цільового використання державних коштів управлінням постійно проводиться робота щодо верифікації всіх одержувачів житлових субсидій.

Верифікація передбачає перевірку наданих заявниками даних, які застосовуються для визначення права на отримання субсидії та розрахунку її розміру.

УПСЗН систематично отримує від Міністерства фінансів України переліки отримувачів субсидії, які підлягають обов’язковій перевірці. Всього з початку 2021 р. перевірено 5667 громадян. Виявлено порушень у 17 осіб на суму 52 тис.грн., вже повернуто громадянами 34 тис.грн.

Станом на 24 вересня 2021 р. на території Новокаховської міської територіальної громади житлові субсидії отримують 4764 домогосподарств. Середньомісячний розмір призначеної субсидії в неопалювальний сезон складає 516 грн. Виплата нарахованої допомоги проводиться тільки у грошовій формі через уповноважені банки та поштові відділення АТ «Укрпошта».

За додатковою інформацію з питання призначення житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення (вул.Історична, 18, каб.14), тел.(05549) 5 48 55, (095) 674 64 47.