За ініціативи облдержадміністрації на Херсонщині проведуть гендерний аудит

Вчора, 15 жовтня, під час дискусійної наради в Херсонській ОДА обговорили питання гендерної рівності у контексті доступу до участі у всіх сферах життєдіяльності суспільства, неприпустимості проявів домашнього насильства та необхідності врахування інтересів усіх груп населення під час формування регіональної політики.

Захід відбувся за участю Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, яка наразі з робочим візитом перебуває на Херсонщині.


Як зазначив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв, Херсонщина прагне до того, аби бути взірцем у питаннях впровадження гендерної політики на регіональному рівні та забезпечення рівних прав і можливостей для всіх жителів.

«Я переконаний, що, впроваджуючи гендерну рівність на рівні регіону, ми отримаємо і позитивний економічний ефект від цього», – наголосив очільник області.

За словами Ольги Стефанішиної, питання гендерної політики є невід’ємною складовою будь-якої сфери діяльності центральної влади та місцевого врядування.


«Особливо актуальним є питання щодо зайнятості та оплати праці у контексті гендерної рівності та гендерно орієнтованого бюджетування. Важливо також врахувати проблеми внутрішньо переміщених осіб з точки зору рівності прав і можливостей, права ветеранів і ветеранок АТО, які сьогодні проживають на території області», – наголосила Ольга Стефанішина.


Про гендерні засади як один з важливих орієнтирів під час формування політики на державному та місцевому рівнях говорила й Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. За її словами, такий підхід сприятиме всебічному розвитку кожної особистості та людського капіталу. Урядова уповноважена також відзначила ініціативу Херсонської облдержадміністрації щодо проведення в області гендерного аудиту.

«Гендерний аудит, запланований в області, – це новий крок, який передбачає розробку методології і роботу команди, яка зможе його здійснити. Такий інструмент потім зможуть використовувати інші області», – наголосила Катерина Левченко.


За словами заступника голови облдержадміністрації Олександра Самойленка, сьогодні на Херсонщині втілюється комплекс заходів, які спрямовані на утвердження рівних прав і можливостей чоловіків і жінок. Зокрема, в області реалізується відповідна регіональна програма, впроваджено гендерно орієнтоване бюджетування, утворено профільну обласну міжвідомчу раду.