За минулий тиждень в Новокаховській ОТГ щеплення від COVID-19 отримали 1642 особи

Станом на 22 листопада в Новокаховській громаді щеплення проти COVID-19 зробили майже 35 тисяч осіб, з них близько 14 тисяч пройшли повний курс вакцинації.

За минулий тиждень 1642 особи вакцинувались від COVID-19. Про це редакції Online НК повідомила Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка” Олена Ходорковська.

Дані за останні три місяці вказують на те, що людей, які завершили курс вакцинації, госпіталізують із коронавірусною хворобою у 5 разів рідше за тих, хто не отримав жодної дози вакцини або зробив лише одне щеплення. Вакциновані мають у 9 разів менший ризик померти внаслідок COVID-19 ніж невакциновані.

Також Олена Ходорковська впевнена, що єдиним способом захисту від пандемії є вакцинація і особливо для людей пенсійного та похилого віку, людям із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, аутоімунні, онкологічні захворювання, адже вони мають вищий ризик важко захворіти на COVID-19, отримати ускладнення та померти від цієї хвороби.

Наразі в Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка у наявності є чотири види вакцини. До трьох вже відомих CoronaVac, AstraZeneca та Pfizer-BioNTech з вчорашньго дня додався також відомий препарат Moderna, розроблений американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань.

Moderna є так званою РНК (мРНК)-вакциною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.

Щеплення роблять двома дозами вакцини. В Україні під час першого щеплення рекомендують робити другий укол з інтервалом 28 днів.

Усі ці вакцини захищають від важкого перебігу COVID-19 та рятують життя. Втім, слід пам’ятати, що найкращий захист вибудовується через 14 днів після отримання 2-ї дози вакцини.

Принагідно нагадуємо, що центр вакцинації знаходиться на другому поверсі поліклініки, працює всі дні, включаючи вихідні (субота – неділя – з 10:00 до 17:00). Крім того, якщо на будь-якому підприємстві є 15 і більше бажаючих провакцинуватися, для зручності організовується виїзд мобільної бригади.