Загроза є реальною. Росія може розпочати нове вторгнення до України з моря, – віце-адмірал ВМС

На сьогодні загроза вторгнення Росії до Україну з море виглядає як цілком реальна. Але Військовому-морські сили готові відбити будь-які такі спроби.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю першого заступника командувача ВМС України, віце-адмірала Андрія Тарасова для Sky News.

За його словами, російський військово-морський флот і берегова охорона вдаються до все більш ворожих дій в Азовському морі, перекриваючи ділянки для українського морського судноплавства нібито для навчань. Він також зазначив, що Росія іноді застосовує спеціальні глушники, щоб порушити зв’язок і роботу навігації на українських кораблях.

“Російські сили можуть організувати висадку морського десанту. Рівень їх підготовки досить високий, і вони постійно відпрацьовують подібні дії на полігонах, в тому числі в Криму. Якщо такі сили зберуться, ми повинні бути в змозі попередити їх висадку. Враховуючи, що вони існують, значить, загроза реальна”, – підкреслив Тарасов.

Він також зазначив, що саме з цієї причини всі сили кинуто на відновлення військово-морського флоту України, який був знищений після захоплення Криму в 2014 році.

“З 2014 року ми зосередилися на відновленні нашої морської піхоти і берегової артилерії… Ми відновили їх потенціал. На даний момент сили, які ми маємо на узбережжі, здатні протистояти будь-якому десанту противника”, – додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США не рекомендують американцям їхати в Україну через загрозу вторгнення Росії.

Побоювання щодо нового російського вторгнення з’явилися в кінці 2021 року на тлі стягування військ до кордонів України. Про те, що роблять міжнародні партнери, читайте в матеріалі “Приборкання Путіна. Як США примушують Кремль відмовитися від вторгнення до України”.