Загибель журавлів в «Асканії-Нова»: прокуратура звинувачує агронома

За процесуального керівництва Каховської окружної прокуратури Херсонщини повідомлено про підозру агроному ТОВ, яке займається вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур, за ст. 247 КК України.

Установлено, що підозрюваний  у період з грудня 2020 року по січень 2021 року допустив порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками, ігноруючи та порушуючи вимоги застосування пестицидів (розкладання в жилі нори гризунів), здійснив роботи з боротьби з гризунами на полях шляхом механічного розкидання по поверхні землі на полях поблизу території біосферного заповідника «Асканія Нова». Про це повідомляє  прес-служба Херсонської обласної прокуратури.

У результаті цього протягом грудня 2020 року – січня 2021 року на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф. Фальц-Фейна загинуло 218 сірих журавлів, що занесені до Червоної книги України, чим завдано державі матеріальної шкоди на суму 3 мільйони 270 тисяч гривень.

Прямий причинно-наслідковий зв’язок між смертю сірих журавлів та поїданням птахами зерна пшениці, обробленого відповідними пестицидами, підтверджено результатами проведення комплексної судово-ветеринарної та судово-хімічної експертизи.

Досудове слідство триває.