Закон про українську державну мову: що треба знати підприємцю

Міська влада Нової Каховки, що на Херсонщині, звертається до всіх власників та орендарів об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг про дотримання вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Відділ економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради нагадує господарюючим суб’єктам, що з 16 липня 2019 року набув чинності Закон України від 25 квітня 2019 року №2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон №2704-VIII), яким регулюється питання функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених Законом, на всій території України.

Згідно зі ст.1 Закону України від 25 квітня 2019 року №2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної» українська мова – єдина державна (офіційна) мова в Україні. Тобто на вимоги Закону №2704-VIII потрібно зважати та дотримуватись цих вимог не тільки державним органам влади, але й суб’єктам господарювання усіх форм власності.

Також нагадуємо керівникам всіх підприємств сфери побутових послуг та торгівлі, що згідно з п.8 Правил побутового обслуговування населення постанова Кабінету Міністрів України від 16 травня 1994 року №313 «На фасаді приміщення виконавця повинно бути зазначено державною мовою його назву, найменування власника або уповноваженого ним органу, режим роботи» та згідно з п.12 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів постанова Кабінету Міністрів України від 15 червня  2006 року №833 «На фасаді торговельного об’єкта розміщується вивіска із зазначенням найменування суб’єкта господарювання. Біля входу до торговельного об’єкта на видному місці розміщується інформація про режим роботи». Всі цінники оформлюються українською мовою. Обслуговуючий персонал повинен спілкуватися із відвідувачами державною мовою.

Тому просимо привести роботу своїх закладів відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».