Заради великого герба: Верховна Рада збереться ще на одне позачергове засідання

Якщо 23 серпня нардепи планують зібратися в зв’язку з проведенням Кримської платформи, то на День незалежності, 24 серпня, Верховна Рада хочуть розглянути проект Великого герба.

Як повідомила прес-секретар спікера парламенту Дмитра Разумкова Ольга Туній в Facebook, Верховна Рада на засіданні 24 серпня в День Незалежності розгляне проект закону про великий герб, повідомляє lenta.ua.

«Разумков в зв’язку з вимогою президента підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Верховної Ради України – 24 серпня о 14:20. В ході сесії буде розглядатися проект закону про великий Державний Герб», – зазначила вона.

Варто зазначити, що проект великого герба викликав шквал критики з боку фахівців. На їхню думку, в гербі порушуються безліч канонів геральдики.

Зокрема, називають 10 основних претензій до даного проекту:

  1. Великі герби повинні бути увінчані шоломом або короною. Замість них стоїть хоругва.
  2. Лев зображений неправильно. В гербі Галицької Русі лев спирається на скелю, тому повинен стояти на одній лапі, а три лапи – в повітрі. На гербі лев стоїть на двох лапах.
  3. У лева Галицько-Волинського князівства не було корони. У лева на гербі вона чомусь є.
  4. Гербом Київської землі був просто ангел. Архангел Михайло не має ніякого відношення до Київських земель, він з’явився в 16 столітті.
  5. У Архангела Михайла повинен бути не тільки меч, але і щит.
  6. Зображення та одяг Архангела Михайла неканонічні з точки зору православного іконопису.
  7. Козак повинен був зображений не в стоячому положенні, а крокуючим. Також такого одягу запорізькі козаки не носили.
  8. Щитотримачі – Лев і Архістратиг Михаїл топчуть ногами стрічку державного прапора.
  9. Зображення класів і кистей калини є «обгорнутими», тобто спрямовані вниз. Це принижує статус герба. Крім того, полеглі колосся – символ неврожаю.
  10. В гербі світської держави не повинно бути релігійних символів. Тут – це хрест. Він ображає почуття представників інших релігій – мусульман, іудеїв, буддистів тощо.