Завершився прийом заявок на конкурс щодо концесії Херсонського морського порту

Щойно завершився прийом заявок на конкурс щодо передачі в концесію майна держпідприємства «Херсонський морський торговельний порт», який тривав з 8 жовтня 2019 року.

Заявки подали 4 великі інвестори, серед яких досвідчені портові оператори з України, Туреччини, Грузії та Швейцарії. Уже в першій декаді 2020 року буде обрано переможця прозорого конкурсу.

Реалізація цього кейсу – це +1,37 млрд грн інвестицій в порт і +14,3 млрд грн – у бюджет. Крім того, +5% пайовий внесок інвестора від загальної вартості об’єктів нового будівництва. Це означає, що інвестор має вкладати кошти в будівництво ключових об’єктів порту та прилеглих територій. Серед них – інвестиції на мінімум 11 млн грн для капітального ремонту доріг у м. Херсон поруч із морським портом, а також додаткові кошти на інші дороги міста протягом 30 років.

Важливо, що серед інвесторів дві успішні міжнародні компанії з величезним досвідом роботи в портовій галузі, які вперше працюватимуть в Україні та зможуть привнести новий, міжнародний досвід.

Такий склад учасників також свідчить про підвищення рівня довіри до України з боку міжнародної спільноти. Особливо тому, що концесія – це один з видів державно-приватного партнерства.

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial