Зеленський наполягає на посиленні санкцій проти Росії за «вибори» в Криму та ОРДЛО

Президент Володимир Зеленський наполягає на посиленні санкційного тиску ЄС проти Росії та застосуванні обмежувальних заходів проти всіх, хто брав участь в організації виборів до державної Думи Російської Федерації на тимчасово окупованій території України.

Про це він заявив під час спільної пресконференції з президентами Європейської ради Шарлем Мішелем та Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн за результатами 23-го саміту Україна-ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вдячні за те, що Європейський Союз з року в рік продовжує обмежувальні заходи щодо Росії. Але потреба у зміцненні санкційного тиску назріла давно. До санкційних списків мають потрапити всі, хто брав участь в організації та проведенні виборів до Держдуми Російської Федерації в окупованому Криму, місті Севастополь і на тимчасово окупованих територіях України на Донбасі”, – підкреслив глава держави.

Він також наголосив, що без уваги не мають лишитися і системні порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові.

Водночас Зеленський зазначив, що важливим кроком у цьому напрямі є рішення Ради ЄС щодо санкцій проти восьми представників так званої судової влади окупованого Криму.

Як повідомлялося, у вівторок у Києві відбувся 23-ій саміт Україна — Європейський Союз.

Раніше Рада ЄС прийняла рішення поширити санкції за дії проти територіальної цілісності та суверенітету України ще на 8 осіб. Особи, які додані до санкційного списку, є співробітниками правоохоронних органів – судді, прокурори та офіцери безпеки, які відповідають за виконання законів Росії у незаконно анексованому Криму та у Севастополі.

Отже обмежувальні заходи ЄС за порушення територіальної цілісності України поширюються на 185 осіб та 48 установ.