Згадаймо наших земляків: 15 жовтня мав би відзначити 80-річний ювілей Володимир Йосипович Лозовий

15 жовтня виповнюється 80 років з дня народження Володимиа Йосиповича Лозового, кавалера відзнаки “За заслуги перед містом Нова Каховка”, директора музею  історії міста Нова Каховка у 2006-2016 роках, поважного у місті чоловіка, гарної людини та доброго сім`янина.

Народився Володимир Лозовий на Черкащині у 1940 році. Після десятирічки Володимир Йосипович відслужив три роки у на Тихоокеанському флоті у Владивостоці, двічі проїхав через увесь СРСР на Далекий Схід, побував у Ташкенті, Ризі, Москві, Ярославлі, майже в усіх областях України.

Після служби закінчив Харківський Державний університет імені Каразіна і приїхав до Нової Каховки, де почав працювати у ЗОШ №1.

Від батьків Володимир Йосипович  успадкував працьовитість і порядність, людяність і щирість. І залишався таким протягом усього життя: в студентські роки та роки служби на флоті, під час роботи у школі, ПТУ №14, «Херсоноблагробуді», в депутатському корпусі, керівником управління праці і соціального захисту населення і музею історії Нової Каховки.

В найскладнішій ситуації  він повторював, що морякам під силу будь-які шторми. Ретельно збирав і зберігав кожну сторінку історії Нової Каховки. І щедро ділився цим скарбом зі школярами та студентами, новокаховчанами і мешканцями інших міст, які були частими гостями музею.

До останнього дня він готував радіопередачі про відомих новокаховчан, турбуючись, щоб ні про кого з ювілярів не забути. Любив історичні книги, які читав щодня.  І стиглі яблука, якими пригощав найближчих друзів.

З особливою ніжністю і хвилюванням завжди згадував про свою батьківщину, свій рідний Лебедин на Черкащині, про своїх батьків і всю родину. А своїх земляків вважав талановитими в усьому, щедрими і привітними, дотепними гострословами. І сам завжди залишався таким.

Був чудовим оратором,  обґрунтовано і переконливо висловлював свою думку з приводу важливих питань життя Нової Каховки. Любив пісні, писав вірші, мав чудове почуття гумору.

Володимир Йосипович Лозовий пішов від нас 28 червня 2016 року, залишивши нам у спадок світлі спогади, мудрі поради, мужні і людяні вчинки. Телефонуючи друзям, він завжди казав: «Добрий день, мої хороші. Як ви там без мене». Світла йому пам’ять!