Жителям окупованого Криму дозволили лікуватись у медиків Херсонщини

Українські громадяни, які мешкають в окупованому Криму, можуть звертатись по допомогу до лікарів Херсонської області, зокрема, дистанційно підписати декларацію та отримувати онлайн-консультації.

Про це повідомляє ua.news з посиланням на Представництво президента України.

«Для цього не обов’язково перетинати адміністративний кордон і відвідувати лікарню в Херсонській області для підписання паперової декларації. Досить підписати її в онлайн-режимі, просто зателефонувавши і отримавши контакти вашого сімейного лікаря. На даний момент така послуга доступна тільки в Херсонській області, але органи влади працюють над системним вирішенням питання доступу до онлайн-послуг наших громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях»

Раніше представництво президента України в АР Крим повідомило про катастрофічну ситуацію у медичній сфері на окупованому півострові. Відомство відзначило переповненість кримських лікарень – медики не госпіталізують навіть тяжких пацієнтів з COVID, а швидку можна чекати до 15 годин.

Також в окупованому Криму спостерігається гуманітарна криза з водопостачанням. Жителям півострова вже почали обмежувати подачу води. Ватажок окупованого Криму доручив примусово викупити у жителів колодязі.