ЗМІ назвали доінавгураційні провали новообраного президента: міжнародні зв’язки, війна на Сході і парламент

Поки Володимир Зеленський ультимативно вимагає рішення Верховної Ради України щодо призначення його інавгурації на 19 травня, він та його команда вже встигли зробити помилки у двох найважливіших напрямах як для посади президента. Про це пише Prm.ua.

Міжнародне представництво як функція президента України

Від команди Зеленського поки ми чули лише про те, що головною задачею новообраного президента України на американському напрямі стане наповнення практичним змістом тези про стратегічне партнерство з США. Зеленський отримує у “спадок” доволі сильний міжурядовий рівень взаємодії. Це – не лише фінансова допомога Україні від уряду США, але і допомога у тренуваннях наших військових. Однак події останніх днів ставлять під великий сумнів подальші позитивні контакти з американською адміністрацію української сторони. Не треба забувати про підтримку Заходом України в питанні протидії російській агресії – антиросійські санкції діють. А також Україна має потужну підтримку у Конгресі як від демократів так, і від республіканців.

Так, днями стало відомо про те, що особистий адвокат президента США Рудольф Джуліані скасував свою поїздку в Україну “через ворогів Дональда Трампа і США” в оточенні Зеленського. Джуліані озвучив одне з імен – це нардеп Сергій Лещенко, який напередодні виборів президента України приєднався до команди Зеленського.

У інтерв’ю FoxNews Джуліані заявив, зокрема: “Виходячи з того, що я чув від двох дуже надійних людей сьогодні ввечері, я переконаний, що президент (Зеленський, – ред.). Оточений людьми, які є ворогами президента (Трампа, – ред.), І людьми, які – по крайней заходу щодо одного випадку – явно корумповані і залучені в цю схему”. Як зазначив особистий адвокат Трампа, одним з дуже активних противників президента Трампа і прихильників Хілларі Клінтон був нардеп Сергій Лещенко.

Лещенко в команді Трампа підозрюють в навмисному розкручуванні в інтересах штабу Хілларі Клінтон скандалу з “амбарною книгою Партії регіонів”, що привело до арешту політтехнолога Пола Манафорта і нашкодив самому Трампу. “Він (Лещенко – ред.) Вже був визнаний винним у відношенні наших виборів 2016 року. За цих обставин зустріч була б малоефективною і могла виявитися в руках тих, хто захотів би спотворити її суть”, – сказав Рудольф Джуліані.

Адвокат також зауважив, що його мета полягала в тому, щоб поділитися інформацією, “щоб допомогти розслідуванню про українських чиновників, які допомагали Клінтон на президентських виборах в США. “Це розслідування може виявити деяких людей, які ініціювали і поширювали твердження, які були визнані помилковими в результаті двох розслідувань ФБР. Цей помилковий заряд не виник з повітря. Якщо цей заряд не виник в Україні, є докази, що підштовхнули до життя його саме там , і підштовхнули незаконними засобами “, – заявив Джуліані.

Чим закінчиться цей конфлікт – ще невідомо, але скандал такого рівня – важко буде проігнорувати. І команді Зеленського слід буде визначити з пріоритетами у міжнародній співпраці, від якої залежить західний курс та доля всієї країни без перебільшення.

У Зеленського досі не визначили відповідального за міжнародну політику, хоч кількість осіб у переліку претендентів на посаду міністра МЗС велика. Як заявляє Олександр Данилюк, який займається цією сферою зараз, він не має наміру йти до МЗС. Невизначеність у цьому питанні зберігається й досі, за лічені дні до можливої інавгурації новообраного президента. Саме це і лякає Захід – різні заяви у надважливих для країни питаннях, які лунають від команди Зеленського, але часто суперечать одна одній.

Війна на Сході та новий Головний Верховнокомандувач 

Радник з національної оборони і безпеки обраного президента Володимира Зеленського Іван Апаршин напередодні заявив про те, що військовим способом можна повернути Донбас і Крим, але він не буде радити нікому такий варіант. Ця заява прозвучала за відсутності позиції Заходу, а отже без обґрунтування та прогнозу із тим, що ж робити тоді з Мінськими домовленостями. Якщо існують такі думки у команді Зеленського з приводу “закінчення” війни на Донбасі, то логічно було б заявляти і про альтернативні прогнози та кроки в разі такого сценарію подій. Однак заяви звучать однобоко та доволі провокативно. Як ніби і суспільство чекає розмови про це питання, однак в результаті отримує лише згадку про це, однак це комплексні завершені пропозиції.

“Завжди можна в військовий спосіб вирішити будь-яке питання. Питання друге – яка вартість цієї операції в людські втрати (…) Можна на це піти? Я б не пішов ніколи, на сьогоднішній день на те, щоб пропонувати комусь проведенням операції ВСУ вирішити питання повернення території Донбасу та Криму. Ніколи”, – заявив він.

Апаршин сказав, що можливості української армії “непорівнянні” з можливостями збройних сил РФ. Однак заява таки прозвучала, і цікаво, яким чином її могли зрозуміти у Кремлі.

“На жаль, методу, як завтра закінчити війну, немає ні у кого. Але є розуміння, як потрібно йти для того, щоб цей мир прийшов. І мир повинен наступити на умовах України. Якщо піти за принципом і тих пропозицій, які лунають від Росії, то можна було б, напевно, прийти до цього світу, але я думаю, що ні одному патріотові цієї країни такий шлях неприйнятний “, – заявляв раніше спікер штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

Раніше Апаршин заявляв, що повернення Донбасу під контроль України – “перспектива на п’ять років” і він не знає, як взяти під контроль кордон з РФ на Сході України. Тим не менше, у команді Зеленського, попри це незнання, роблять офіційні заяви на тему загрози для України.

Той же Апаршин тиждень тому, відповідаючи на питання про те, чи може в майбутньому зайняти якусь іншу відповідальну посаду вже екс-командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв, радник Зеленського сказав: “Чому ні? Наєв – бойовий український генерал, що пройшов війну, має величезний досвід. До цих генералів немає претензій, це бойові генерали. Ми повинні сьогодні зберегти цих бойових генералів, у яких є величезний досвід, знання, і вже навчилися воювати”.

У свою чергу вже у понеділок, 13 травня, екс-командуючий Операцією об’єднаних сил Сергій Наєв заявив, що на військову акцію по звільненню України окупованих територій “піде дуже мало часу”. “Менше доби. Головне в такому випадку – дуже швидке дію, щоб дійти до українського кордону і там закріпитися, а на звільненій території відразу ж повинні почати спеціальні заходи Нацгвардія, Нацполіція і інші силові структури”, – зазначив він.

Як заявив у ексклюзивному інтерв’ю “Прямому”  народний депутат фракції “Блок Петра Порошенка” Іван Вінник,  що не буде коментувати такі заяви Апаршина, оскільки не зрозуміло поки, в якому статусі наразі робляться. “Мені відомо, що пан Апаршин працював у команді Гриценка. А ми знаємо, як комісія ТСК парламенту, яких втрат було нанесено командою Гриценка боєздатності України. А саме розпродажем майна в якості “надлишкового”. Якщо говорити про позиції команди Гриценка про те, що робити далі в Збройних Силах, там вже пропонується продавати землю в кількості 270 тисяч га, яка “зайва”, на думку окремих представників (команди Гриценка – ред.)” (…)

“Що стосується заяви пана Наєва, то, безумовно, він якнайкраще, на мій погляд, ознайомлений із загальною військовою ситуацією, театром потенційних військових дій на Сході нашої країни. Тому що він протягом тривалого часу здійснював повноваження командуючого ООС в порядку, визначеного законом про деокупацію України. Тому, безумовно, він розуміє, з якими силами та засобами доведеться стикатися ЗСУ у разі прийняття рішення і отримання команди на наступ з метою виходу на адміністративний кордон з Росією, а саме: з метою звільнення окупованих наразі територій. Дійсно після того вже буде питання поліцейської операції, зачистки цієї території силами Нацгвардії, Нацполіції – це той функціонал, який визначений по закону. Водночас успіх такої операції він буде значною мірою залежати від позиції РФ, тому що незрозуміло, як РФ буде діяти. Вже сьогодні є заяви про те, що будуть роздаватися російські паспорта громадянам України, які проживають на окупованих територіях Донецької, Луганської областей. Вже вистачає осіб, які наразі знаходяться з російським громадянством на нашій територіях на незаконно (мова йде про окуповані території). Тому військова відповідь РФ буде полягати в прямому, відкритому вторгненні на територію України з метою захисту російських громадян, які в даному випадку, на думку РФ, будуть потерпати від дій ЗСУ, у випадку такого сценарію, який запропонував пан Наєв. І в цьому випадку хотів би нагадати про значне військове угрупування, декілька фактично військових корпусів, які зосереджені на російській території і заточені якраз під потенційно на атакуючі дії в бік України. І в такому випадку, незрозуміло, якою буде відповідь РФ.

Тому, безумовно, якщо українська дипломатія, політики, новий Верховнокомандувач зможе отримати зрозумілі запевнення або з боку гарантіїв Будапештського меморандуму, що РФ не буде протидіяти Україні в силовому звільненні цих територій, або такі запевнення будуть отриманні від РФ, яка так само, до речі, є підписантом по Будапештському меморандуму, яка гарантувалася недоторканність і територіальна цілісність, то чому ні. Такий варіант може розглядатися. І, якщо пан Наєв каже, що йому треба доба, щоб вийти на рубіж кордону адміністративного між РФ Україно, то, напевно, воно так і є. Але ключовий фактор і ключовий момент, як власне із самого початку, як це все починалося, головною причиною тимчасовою втратою контролю над окремими нашими територіями в Криму та Донецьку, Луганську є російський фактор і російське вторгнення. І тому паритет сил, який зараз Росія формує, в тому числі за рахунок тих формувань, які знаходяться на території РФ, треба враховувати перед тим, як приймати рішення по будь-яких таких операціях”, – наголосив Іван Вінник.

Президент Російської Федерації Володимир Путін має шикарну можливість паралізувати новообраного президента України Володимира Зеленського на зовнішньополітичному рівні, про це в програмі “Підсумки тижня” заявив військовий експерт Олексій Арестович. “Якщо він (Путін – ред.) почне швидко роздавати паспорти, а потім погрожувати наприклад визнанням незалежності, а потім погрожувати включенням до складу Росії… Що цілком можливо на прикладі Грузії та Абхазії, як ми бачимо… То Зеленський буде паралізований, чисто зовнішньополітично буде не встигати обробляти правою рукою питання, які безпосередньо стосуються національної безпеки, а лівою ще якось моделювати вибори в парламент”, – додав Арестович.

Тобто у Росії, за словами Арестовича, є повний спектр впливу на цю ситуацію на рівні ООН та тих самих місцевих виборів, про які абсолютно не можна забувати. “Якщо Путін почне ряд серйозних ініціатив, які безпосередньо тиснутимуть на Зеленського, як на Верховного головнокомандувача, то він може зовсім заплутатися в цій ситуації”, – завершив Арестович.

Попри невизначеність у питаннях оборони та нові виклики, які створює Путін, досі немає чіткої позиції команди новообраного президента щодо ситуації на сході. Також немає і черги з охочих обійняти посади в оборонному відомстві. Відомо, що заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, полковник Сергій Кривонос, який є професіоналом своєї справи, так і не погодився на співпрацю із Зеленським. Тому навряд чи варто очікувати в команді тих, хто має бойовий досвід та повагу серед військових. Швидше за все це буде слабка, компромісна фігура, яка використає цю посаду для кар’єрного зростання.

Маніпуляція обіцянками та спроба їх приховати за іншою гарячою темою

Команда новообраного президента України Володимира Зеленського днями також оприлюднила першу відеопетіцію із закликом розпустити Верховну Раду. У відео сказано, якщо воно набере 1 млн переглядів, то Володимир Зеленський “особисто зверне на нього увагу”.

Однак користувачі мережі бурхливо відреагували на заяву команди новообраного президента і докорили йому за те, що, якщо обіцянки про зниження тарифів не набере достатньо лайків, то і зниження не буде.

Багато хто вважає подібний крок маніпуляцією людьми, оскільки відео можуть дивитися не тільки українці, а перегляд буде зараховано.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial